Kruhový trénink pro maminky s dětmi

Jak trénink probíhá: 

na začátku se společně zahřejeme a protáhneme. Potom přijde hlavní část, tedy kruhový trénink, složený z 10 - 12 stanovišť. na každém stanovišti se zaměříme na jinou část těla, tak aby mohl být trénink co nejvíce komplexní. Často se budeme snažit zapojit více svalů zároveň, abychom docílili spálení co nejvíce kalorií. U cviků budou možné i různé modifikace dle vaší kondice. Co nejvíce cviků se budeme snažit koncipovat tak, aby jste je mohli případně provádět s vašimi ratolestmi. Na konci tréninku věnujeme 10-15 minut speciálním kompenzačním cvikům pro maminky s různým zaměřením. Například cviky pro zdravá záda či uvolnění krční páteře nebo posílení pánevního dna. 

Děti se budeme snažit zaujmout kreativně pomocí překážkové dráhy a dalšího vybavení tělocvičny pro děti, včetně hraček a dětského koutku, nicméně počítáme s tím, že ani to vždy nemusí stačit po celý trénink. V takovém případě po vyčerpání veškerých ostatních možností již musí kvůli bezpečnosti dítěte a plynulosti tréninku zakročit maminka :D

Kruhový trénink pro maminky s většími dětmi

Pro koho je trénink vhodný: děti "běhající" cca od 17 měsíců

Tento trénink je pro maminky s dětmi, přítomnost dětí je tedy nevyhnutelná, a všemi vítaná. Během tréninku se bude na děti brát ohled a budeme se snažit aby si ho také užili. Trénink je pro maminky v dobré zdravotní kondici a bez větších zdravotních omezení. Bohužel v této lekci nejsme schopni úplně individuální práce, spíše se budeme snažit přizpůsobit cviky například v případě diastázy, či oslabeného pánevního dna, kdy bude například u nevhodnych cviků navržena alternativa (v podobě kardio cviku), či kompenzační cvik na problémovou partii. To vše po domluvě s trenérkou. Ta se vždy na vše důležité zeptá před začátkem tréninku. Hodina je pro maminky s dětmi, které se již velmi dobře pohybují a mohli by být tím pádem nebezpečné menším ležícím či lezoucím dětem, pro které je určen kruhový trénink pro maminky s miminky. 

 

Kruhový trénink pro maminky s miminky

Pro koho je trénink vhodný: děti ležící/lezoucí a nestabilně chodící

Tento trénink je pro maminky s dětmi, přítomnost dětí je tedy nevyhnutelná, a všemi vítaná. Během tréninku se bude na děti brát ohled a budeme se snažit aby si ho také užili. Trénink je pro maminky v dobré zdravotní kondici a bez větších zdravotních omezení. Bohužel v této lekci nejsme schopni úplně individuální práce, spíše se budeme snažit přizpůsobit cviky například v případě diastázy, či oslabeného pánevního dna, kdy bude například u nevhodnych cviků navržena alternativa (v podobě kardio cviku), či kompenzační cvik na problémovou partii. To vše po domluvě s trenérkou. Ta se vždy na vše důležité zeptá před začátkem tréninku.
Tento trénink je pro maminky s dětmi, které ještě nechodí nebo alespoň chodí velmi nestabilně. Tento trénink bude trochu jednodušší, počítá se zde s maminkami které s cvičením po porodu začínají. Bude zde více prostoru pro přizpůsobení cviků.

 

 

 

 

 

 

 

Výběr sportu