Cvičení pro děti

Zápis do všech skupin Tiger Gymu pokračuje po CELÝ ROK!

Nábor nových členů Tiger Gym


Věk dětí

U každé skupiny sportů je přiřazený i doporučený věk dětí. Z pochopitelných důvodů toto rozdělení nelze brát jako dogma, ale jako vodítko pro Vás. Nicméně ve většině případů lze říct, že 4 roky jsou opravdu nezbytné minimum pro začátek výuky, z pohledu soustředění dítěte a jeho vývoje. Naopak 14 let je spíše ta nejzazší hranice, často děti již ve 12 letech jsou natolik vyspělé nebo koordinačně zdatné, že není problém je v daném sportu začlenit mezi dospělé. Vše je pak především na dohodě mezi rodiči, trenéry a vedení klubu. Nebojte se i na recepci konzultovat toto téma s našimi recepčními, jsou účinná spojka mezi Vámi a trenérem.

Přípravka skupina Malých Tygříků 4 – 6 let.

V tomto věku se ještě určitě nejedná o výuku bojových umění v pravém smyslu slova. Samozřejmě se děti budou učit i údery a kopy, ale to je spíše okrajová záležitost. Co se určitě z bojových sportů naučí budou pády, které se jim dále budou hodit nejen na tatami, ale i v běžném životě. Kromě toho v přípravce zažijí spoustu her a průpravných cvičení tak, aby se zábavnou formou seznámili s cvičením, dále gymnastiku atd. Jak již bylo řečeno cílem přípravky není vychovat bojovníka, ale položit základ pro další sportovní rozvoj dítěte, ať již zůstane s námi na tatami nebo se rozhodne pro jakýkoliv jiný sport.

Sebeobrana pro děti formou Jiu-Jitsu 7 – 14 let.

Jiu-Jitsu je jedním z nejkomplexnějších bojových umění na světě. Děti se zde naučí vše od úderových technik a kopů, pády, hody, páky a mnoho dalšího. Kromě toho se dbá na všestranný pohybový rozvoj a gymnastiku. Jiu-Jitsu je především sebeobrana, neučíme zde jak soupeře zmlátit a ublížit mu, ale jak se ubránit prvním atakům a následně ho dostat pod svou kontrolu pomocí pák a dalších technik.

Důležitá informace je také to, že klasické Japonské Jitsu není sportovní formou a hodí se spíše pro klidnější děti bez přehnaných sportovních ambicí a touhy po stupních vítězů. Pro tyto děti se spíše hodí Brazilské Jiu-Jitsu viz níže. S výběrem nejvhodnějšího sportu pro Vaše dítě Vám rádi pomůžeme.

Brazilské Jiu-Jitsu pro děti 7 – 14 let.

Je sportovní odnoží Japonského Jiu-Jitsu. Jedná se o propracovaný systém boje především na zemi, kde se soupeři snaží zvítězit nasazením vítězné techniky v podobě buď páky nebo škrcení. Vyhrává ten, který soupeře donutí vzdát se odplácáním. Jednotlivé techniky se také bodují a tak podle pravidel toho kterého turnaje, může jeden ze zápasících vyhrát i na bodovou převahu, u mladších dětí jsou pak některé techniky z důvodu bezpečnosti zakázány a vyhrávají pak většinou právě na body. Brazilské Jiu-Jitsu doporučujeme pro soutěživé typy dětí, s dobrou koordinací pohybů.

Dětský Kickbox

Je kombinací Kondičního a Light Contact Kickboxu. Děti se zde naučí jak úderovou techniku a kopy, tak je jim vštípena úcta k soupeři a disciplína. Je vhodný pro děti od 8 let. V případě mladších dětí doporučujeme využít kurz pro děti ve vhodné věkové kategorii, tj přípravku Malých Tygříků od 4 do 6 let nebo komplexní sebeobranu Jiu-Jitsu od 7 let.

Dětský Kickbox pro děti od 7 do 14 let

Bojový sport vycházející z amerického karate. Jde výhradně o úderové techniky a kopy, plus obrana kryty a úhyby. Cvičení je vhodné i pro méně koordinačně zdatné děti a jedná se o účinnou prevenci šikany, kdy se za minimální čas naučíte maximum účinné obrany.

Komplexní cvičení pro děti

Každý rodič chce pro své ratolesti vždy to nejlepší. Pro správný vývoj dítěte je velmi důležitý pohyb a vztah ke sportu. Cvičení pro děti posiluje jak fyzické schopnosti, tak duševní rovnováhu. Dítě se učí disciplíně, sebeovládání a respektu k ostatním dětem, rozvijí své pohybové schopnosti a koordinaci, učí se být součástí kolektivu a uvědomují si hodnotu vlastního zdraví.
 
Rezervujte si bezplatnou první hodinu dětského cvičení u Tiger Gym!
Nahlédněte do našeho rozvrhu tréninků a přiveďte Vašeho malého tygříka do Tiger Gym.
Podívejte se na další informace o Jiu Jitsu.
Prohlédněte si ve virtuální prohlídce naši tělocvičnu.

 
Nábor nových členů Tiger Gym
 
Podívejte se na videa z tréninků dětí
 
 
 
Pro Vaše děti doporučujeme:
 
Pro správný vývoj páteře je důležitý správný výběr dětské židle k psacímu stolu.
 
 
 
Výběr sportu