Cvičení rodičů s dětmi

Rozdělení kurzů:

LEZOUCÍ cca 6 - 12 měsíců

CHODÍCÍ cca 13 - 24 měsíců

MLUVÍCÍ cca 25 - 36 měsíců

Mini přípravka Malých Tygříků cca 3 - 5 let

 

Kurzy pro nejmenší děti za účasti rodičů probíhají především hravou a zábavnou formou. Jejich cílem je vést děti k radosti z pohybu již od útlého věku a zároveň podpořit jejich psychomotorický vývoj. Děti jsou rozděleny do tří skupin podle věku – LEZOUCÍ, CHODÍCÍ a MLUVÍCÍ a celý tento základní kurz zakončují ve skupině Mini přípravky Malých Tygříků. Toto rozdělení je však pouze orientační a záleží spíše na dovednostech a zralosti každého dítěte. Jde především o to, aby se děti cítily ve skupině dobře, zvykly si na kolektiv svých vrstevníků a měly motivaci učit se nové věci. Jednotlivé aktivity jsou vybírány tak, aby je děti zvládly a užily si je. Rodiče navíc během lekcí mohou získat i inspiraci ke cvičení doma.

                                       

Jaké je cvičení v Tiger Gym?

 

Cvičení pro nejmenší je koncipováno tak, aby děti během jednotlivých pohybových aktivit zdokonalovaly své dosavadní dovednosti a postupně si osvojily nové. Děti během lekcí používají různé cvičební pomůcky (míče, overbally, obruče, kužely, šátky a další) k rozvoji hrubé i jemné motoriky. Trénují rovnováhu i obratnost na měkké překážkové dráze, učí se orientovat v prostoru a hrají pohybové hry. Řada aktivit je doprovázena říkankami a písničkami, aby se děti naučily vnímat rytmus a pracovat se svým dechem. V každé skupince je maximálně 14 dětí, takže lze cvičení přizpůsobit aktuálním potřebám i náladě přihlášených dětí. Toto číslo je však v praxi do deseti dětí na tréninku, vzhledem k tomu, že rodiče mohou děti odhlašovat až do 8:00 v den tréninku a následně čerpat náhrady.

 

LEZOUCÍ 6-12 měsíců

 

Skupina LEZOUCÍ je určena pro děti, které už umí lézt nebo s lezením začínají, případně se plazí. Mohou již zvládat sed, začínat se stavět, obcházet nábytek nebo zkoušet první samostatné krůčky.

 

CHODÍCÍ 12- 24 měsíců

 

Skupina CHODÍCÍ je určena pro děti, které už samostatně chodí v prostoru a chůze u nich převládá nad lezením. Děti v tomto věku chůzi zrychlují a začínají běhat, zkouší chodit do schodů, pozpátku nebo skákat.

 

MLUVÍCÍ 2 – 3 roky

 

Skupina MLUVÍCÍ je určena pro děti starší 2 let, které sice na cvičení stále vyžadují přítomnost maminky nebo tatínka, ale zároveň se začínají zajímat o své vrstevníky a postupně se osamostatňují. Děti zpočátku cvičí společně s rodiči, ale později už některé cviky zvládají zcela samy.

 

Mini přípravka Malých Tygříků cca 3 - 5 let

 

Tato skupina je "mostem" mezi všeobecnou přípravou malých dětí a oprvadu velmi částečnou specializací pro bojové sporty, konkrétně Brazilské Jiu Jitsu. Tento sport je vynikající startovní můstek pro svou velmi pestrou škálu pohybů, koordinace dítěte, základní a později pokročilou gymnastiku atd. Trénink si klade za cíl postupné zbavení závislosti dítěte na rodičovi tak, aby dokázalo samo spolupracovat se svým sparring partnerem a trenéry na tréninku. Ve chvíli, kdy již dítě nepotřebuje svéhoi rodiče na tréninku, rodič odchází na kávu (stále je několik metrů od dítěte, vidí na něj a dítě k němu odchází například o pauze na pití), nicméně již si vychutnává trénink pouze z pozice diváka. Ve vhodné době pak dítě začne docházet již na běžný kurz Malých Tygříků

 

Cena kurzu je 139kč za lekci a platí se vždy na celé pololetí (úvodní nezávazný trénink je zdarma a rezervaci si můžete vytvořit ZDE).

Nevybrané lekce si můžete v rezervačním systému nahradit během celého pololetí (v případě zaplacení dalšího pololetí i v pololetí druhém) a to v případě, že na danou lekci bude volná kapacita.

V případě, že máte dětí více a tyto na Vás musí během tréninku počkat, je k dispozici dětský koutek.

Rozvrh lekcí pak najdete ZDE.

 

POZOR! Již před prvním tréninkem si prosím přečtěte pravidla (ZDE) určená především pro Vás rodiča a poprosíme o jejich dodržování. 

 

V případě jakýchkoliv dotazů pište, volejte, budeme se na Vás těšit.

 

Profil naší paní trenérky:

 

Lenka Aliapuliu

 

- absolventka školení fitMAMI Baby - Cvičení s kojenci a batolaty
- lektorka programu Hrátky, cvičení pro děti od šesti měsíců do tří let za doprovodu rodičů v Mateřském centru Řepík
- bývalá atletka a hráčka curlingu
- milovnice běhu, jógy a zimních sportů
- máma tří malých dětí, se kterými je neustále v pohybu

 

 

   

Výběr sportu