CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI

Kurzy pro nejmenší děti za účasti rodičů probíhají především hravou a zábavnou formou. Jejich cílem je vést děti k radosti z pohybu již od útlého věku a zároveň podpořit jejich psychomotorický vývoj. Děti jsou rozděleny do tří skupin podle věku – LEZOUCÍ, CHODÍCÍ a MLUVÍCÍ. Toto rozdělení je však pouze orientační a záleží spíše na dovednostech a zralosti každého dítěte. Jde především o to, aby se děti cítily ve skupině dobře, zvykly si na kolektiv svých vrstevníků a měly motivaci učit se nové věci. Jednotlivé aktivity jsou vybírány tak, aby je děti zvládly a užily si je. Rodiče navíc během lekcí mohou získat i inspiraci ke cvičení doma.

                                     

Jaké je cvičení v Tiger Gym?


Cvičení pro nejmenší je koncipováno tak, aby děti během jednotlivých pohybových aktivit zdokonalovaly své dosavadní dovednosti a postupně si osvojily nové. Děti během lekcí používají různé cvičební pomůcky (míče, overbally, obruče, kužely, šátky a další) k rozvoji hrubé i jemné motoriky. Trénují rovnováhu i obratnost na měkké překážkové dráze, učí se orientovat v prostoru a hrají pohybové hry. Řada aktivit je doprovázena říkankami a písničkami, aby se děti naučily vnímat rytmus a pracovat se svým dechem. V každé skupince je maximálně 12 dětí, takže lze cvičení přizpůsobit aktuálním potřebám i náladě přihlášených dětí.


LEZOUCÍ 6-12 měsíců


Skupina LEZOUCÍ je určena pro děti, které už umí lézt nebo s lezením začínají, případně se plazí. Mohou již zvládat sed, začínat se stavět, obcházet nábytek nebo zkoušet první samostatné krůčky.


CHODÍCÍ 12- 24 měsíců


Skupina CHODÍCÍ je určena pro děti, které už samostatně chodí v prostoru a chůze u nich převládá nad lezením. Děti v tomto věku chůzi zrychlují a začínají běhat, zkouší chodit do schodů, pozpátku nebo skákat.


MLUVÍCÍ 2 – 4 roky


Skupina MLUVÍCÍ je určena pro děti starší 2 let, které sice na cvičení stále vyžadují přítomnost maminky nebo tatínka, ale zároveň se začínají zajímat o své vrstevníky a postupně se osamostatňují. Děti zpočátku cvičí společně s rodiči, ale později už některé cviky zvládají zcela samy.

 

Cena kurzu je 99kč za lekci a platí se vždy na celé pololetí (úvodní nezávazný trénink je zdarma a rezervaci si můžete vytvořit ZDE).

Nevybrané lekce si můžete v rezervačním systému nahradit během celého pololetí (v případě zaplacení dalšího pololetí i v pololetí druhém) a to v případě, že na danou lekci bude volná kapacita.

V případě, že máte dětí více a tyto na Vás musí během tréninku počkat, je k dispozici dětský koutek.

Rozvrh lekcí pak najdete ZDE.

V případě jakýchkoliv dotazů pište, volejte, budeme se na Vás těšit.

 

Profil naší paní trenérky:

 

Lenka Aliapuliu


- absolventka školení fitMAMI Baby - Cvičení s kojenci a batolaty
- lektorka programu Hrátky, cvičení pro děti od šesti měsíců do tří let za doprovodu rodičů v Mateřském centru Řepík
- bývalá atletka a hráčka curlingu
- milovnice běhu, jógy a zimních sportů
- máma tří malých dětí, se kterými je neustále v pohybu

 

 

 

     

Výběr sportu